Taşlanmış Alüminyum / Alüminyum Taşlama

Referans Metal olarak, işleme öncesi taşlanması bu kadar zor olan bir malzemeyi 2005 senesinde Türkiye’de sanayicimize ilk defa sunan firmayız. İstenilen ölçüde kesilmiş alaşımlı alüminyumu, + 0,001 (binde bir) toleransa kadar taşlanmış olarak verebilmekteyiz.

          

Sanayi firmalarımızın çoğu alaşımlı alüminyum levhayı işlemeden önce taşlanmış levha halindede bulamadığından, birçok maliyet ve zaman sorunuyla uğraşmak zorunda kalmışlarıdır.

Alaşımlı alüminyum malzememizi istenilen ölçülerde kesilmiş ve taşlanmış levha/plaka olarak temin etmenizin tek avantajı zaman değildir. Gövdesi işlenmiş, delikleri açılmış veya bir şekilde bünyesinde boşaltma işlemi yapılmış alaşımlı alüminyum, taşlama veya hassas işleme sırasında çok daha hızlı ısınır ve homojenliği bozulmuş hacminden dolayı daha büyük oranlarda çarpılır. Bu hem daha fazla zaman ve emek, hem de daha fazla finansal maliyet demektir.

     

Alaşımlı alüminyum malzemeyi taşlanmış levha/plaka biçimde firmamızdan temin ederek bu oranı sıfırlayabilirsiniz. Bu iş süreci çok daha büyük ve hassas projeleri özellikle zaman kaygısı taşımadan gerçekleştirme olanağı sağlamaktadır.

Sanayicimize Türkiye’de ilk defa bu hizmeti sunan firmamızın Mühendislik Bölümüyle temas kurduğunuzda, daha detaylı ve tecrübe dolu bilgilerimizi sizinle paylaşmaktan memnuniyet duyacağız.

Yoğunluk ve Ağırlık Hesaplama